USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: unpublished
id: belum ditayangkan

en: Edit
id: Sunting

en: Size
id: Ukuran

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Container
id: Kontainer

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Top
id: Atas

en: Layout
id: Tata letak

en: Attachment
id: Lampiran

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: All
id: Semua

en: Bottom
id: Dasar

en: N/A
id: T/T

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Repeat
id: Diulangi

en: Class
id: Kelas

en: Position
id: Posisi

en: Duration
id: Durasi

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Alignment
id: Perataan

en: Fixed
id: Tetap

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Style
id: Gaya

en: Relationship
id: Hubungan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Bundle
id: Bundel

en: Background image
id: Gambar latar

en: Styles
id: Gaya

en: Style settings
id: Pengaturan gaya

en: Structure
id: Struktur

en: Typography
id: Tipografi

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Top Center
id: Tengah Atas

en: Bottom Center
id: Tengah Bawah
