USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (3.0.0) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Container
da: Beholder

en: Settings
da: Indstillinger

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Text Color
da: Tekstfarve

en: Background
da: Baggrund

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Attachment
da: Bilag

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: All
da: Alle

en: Bottom
da: Bund

en: Border
da: Ramme

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Repeat
da: Gentag

en: Class
da: Klasse

en: Position
da: Placering

en: Duration
da: Varighed

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Alignment
da: Justering

en: Fixed
da: Fast

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: Relationship
da: Forbindelse

en: Advanced Options
da: Avancerede indstillinger

en: Default value
da: Standardværdi

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Light
da: Lyst

en: Data key
da: Datanøgle

en: Style settings
da: Indstillinger for style

en: Structure
da: Struktur

en: Typography
da: Typografi

en: Dark
da: Mørkt

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Responsive
da: Responsivt
