USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (3.0.0) - en to el translation catalogue (48 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Top
el: Κορυφή

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: All
el: Όλες

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Class
el: Κλάση

en: Position
el: Θέση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Style
el: Στυλ

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Shadow
el: Σκιά

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Data key
el: Κλειδί δεδομένων

en: Styles
el: Στυλ

en: Style settings
el: Ρυθμίσεις στυλ

en: Structure
el: Δομή

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title
