USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Container
ar: حاوية

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: حقل

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Background Color
ar: لون الخلفيّة

en: Top
ar: الأعلى

en: Layout
ar: تخطيط

en: ID
ar: المعرف ID

en: Attachment
ar: المرفق

en: Number of columns
ar: عدد الأعمدة

en: All
ar: الكل

en: Bottom
ar: الأسفل

en: N/A
ar: غير موجود

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Position
ar: الوضع

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Fixed
ar: ثابت

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Video
ar: فيديو

en: Style
ar: نمط

en: Relationship
ar: العلاقة

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Card
ar: بطاقة

en: Style settings
ar: إعدادات الشكل

en: Structure
ar: البنية

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Layout ID
ar: معرف النسق
