USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to es translation catalogue (69 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Content
es: Contenido

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Edit
es: Editar

en: Size
es: Tamaño

en: Weight
es: Peso

en: Image
es: Imagen

en: Center
es: Centrado

en: Container
es: Contenedor

en: Settings
es: Configuración

en: Field
es: Campo

en: Label
es: Etiqueta

en: Preview
es: Vista previa

en: Save
es: Guardar

en: Text Color
es: Color de texto

en: Background
es: Fondo

en: Background Color
es: Color de fondo

en: Top
es: Superior

en: Layout
es: Diseño

en: Attachment
es: Adjunto

en: Number of columns
es: Número de columnas

en: All
es: Todo(s)

en: Bottom
es: Inferior

en: N/A
es: N/D

en: Linear
es: Lineal

en: Mobile
es: Móvil

en: Border
es: Borde

en: Background color
es: Color de fondo

en: Repeat
es: Repetir

en: Padding
es: Relleno

en: Class
es: Clase

en: Position
es: Posición

en: Duration
es: Duración

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Delay
es: Retraso

en: Alignment
es: Alineación

en: Fixed
es: Fijo

en: Left
es: Izquierda

en: Right
es: Derecha

en: Video
es: Vídeo

en: Style
es: Estilo

en: Once
es: Una vez

en: Plugin
es: Extensión

en: Relationship
es: Relación

en: Advanced Options
es: Opciones avanzadas

en: Default value
es: Valor predeterminado

en: Layouts
es: Diseños

en: Border color
es: Color de borde

en: Animation
es: Animación

en: Shadow
es: Sombra

en: Rounded corners
es: Esquinas redondeadas

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: About
es: Acerca de

en: Light
es: Fina

en: Bundle
es: Paquete

en: Cover
es: Portada

en: Card
es: Tarjeta

en: Styles
es: Estilos

en: Style settings
es: Opciones de estilo

en: Structure
es: Estructura

en: Typography
es: Tipografía

en: Dark
es: Oscuro

en: Weight for @title
es: Peso para @title

en: Layout ID
es: ID de diseño

en: Responsive
es: Adaptable

en: Breakpoints
es: Saltos de pantalla (breakpoints)
