USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to fi translation catalogue (61 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Container
fi: Säiliö

en: Settings
fi: Asetukset

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Attachment
fi: Liite

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: All
fi: Kaikki

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Linear
fi: Lineaarinen

en: Border
fi: Raja

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Repeat
fi: Toisto

en: Padding
fi: Täyte

en: Class
fi: Luokka

en: Position
fi: Sijoitus

en: Duration
fi: Kesto

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Style
fi: Tyyli

en: Once
fi: Kerran

en: Relationship
fi: Suhde

en: Advanced Options
fi: Laajennetut vaihtoehdot

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Border Color
fi: Reunan väri

en: Layouts
fi: Ulkoasut

en: Border color
fi: Reunan väri

en: Rounded corners
fi: Pyöristetyt kulmat

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Light
fi: Vaalea

en: Bundle
fi: Paketti

en: Cover
fi: Kansi

en: Card
fi: Kortti

en: Styles
fi: Tyylit

en: Style settings
fi: Tyylin asetukset

en: Structure
fi: Rakenne

en: Dark
fi: Tumma

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Responsive
fi: Responsiivinen
