USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to ja translation catalogue (60 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Container
ja: コンテナー

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Text Color
ja: 文字色

en: Background
ja: 背景

en: Background Color
ja: 背景色

en: Top
ja: トップ

en: Layout
ja: レイアウト

en: Attachment
ja: 添付

en: Number of columns
ja: カラム数

en: All
ja: すべて

en: Bottom
ja: ボトム

en: Mobile
ja: モバイル

en: Border
ja: ボーダー

en: Background color
ja: 背景色

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: Class
ja: クラス

en: Position
ja: ポジション

en: Duration
ja: 期間

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Delay
ja: 遅延

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Fixed
ja: 固定

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Video
ja: ビデオ

en: Style
ja: スタイル

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Relationship
ja: リレーションシップ

en: Advanced Options
ja: 詳細オプション

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Animation
ja: アニメーション

en: Rounded corners
ja: 角丸

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Bundle
ja: バンドル

en: Card
ja: カード

en: Styles
ja: スタイル

en: Style settings
ja: スタイルの設定

en: Structure
ja: サイト構築

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Layout ID
ja: レイアウト ID

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Tablet
ja: タブレット

en: Layout Builder
ja: レイアウトビルダー
