USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to ka translation catalogue (29 entries)

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Content
ka: კონტენტი

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Size
ka: ზომა

en: Weight
ka: წონა

en: Image
ka: სურათი

en: Container
ka: კონტეინერი

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Top
ka: ზედა

en: Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილი

en: Number of columns
ka: სვეტების რაოდენობა

en: All
ka: ყველა

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Position
ka: პოციზია

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Fixed
ka: ფიქსირებული

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Style
ka: სტილი

en: Plugin
ka: ჩანართი

en: Default value
ka: საწყისი მნიშვნელობა

en: Structure
ka: სტრუქტურა
