USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to kn translation catalogue (49 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Linear
kn: ರೇಖಾತ್ಮಕ

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Repeat
kn: ಮರುಕಳಿಸು

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Advanced Options
kn: ಪ್ರೌಢ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Layouts
kn: ಲೇಔಟ್‍ಗಳು

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Border color
kn: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ:

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Shadow
kn: ನೆರಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Desktop
kn: ಗಣಕತೆರೆ

en: Mirror
kn: ಪ್ರತಿರೂಪ
