USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to lt translation catalogue (48 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Content
lt: Turinys

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Size
lt: Dydis

en: Weight
lt: Svoris

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Center
lt: Centras

en: Container
lt: Konteineris

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Preview
lt: Peržiūrėti

en: Save
lt: Saugoti

en: Top
lt: Viršus

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: Attachment
lt: Prisegtukas

en: Number of columns
lt: Stulpelių skaičius

en: All
lt: Visi

en: Bottom
lt: Apačia

en: N/A
lt: N/D

en: Background color
lt: Fono spalva

en: Class
lt: Klasė

en: Position
lt: Pozicija

en: Duration
lt: Laikas

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Alignment
lt: Lygiavimas

en: Fixed
lt: Fiksuotas

en: Left
lt: Kairė

en: Right
lt: Dešinė

en: Style
lt: Stilius

en: Plugin
lt: Įskiepis

en: Relationship
lt: Ryšys

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Auto
lt: Automatiškai

en: Rounded corners
lt: Apvalūs kampai

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: About
lt: Apie

en: Light
lt: Šviesi

en: Bundle
lt: Paketas

en: Cover
lt: Viršelis

en: Data key
lt: Duomenų raktas

en: Structure
lt: Struktūra

en: Dark
lt: Tamsiai

en: Weight for @title
lt: @title svoris
