USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to lv translation catalogue (50 entries)

en: Status
lv: Statuss

en: Delete
lv: Dzēst

en: Operations
lv: Darbības

en: Content
lv: Saturs

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Edit
lv: Labot

en: Size
lv: Izmērs

en: Weight
lv: Svars

en: Image
lv: Attēls

en: Center
lv: Centrēt

en: Container
lv: Konteiners

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Field
lv: Lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: Preview
lv: Priekšskatījums

en: Save
lv: Saglabāt

en: Text Color
lv: Teksta krāsa

en: Background
lv: Fons

en: Background Color
lv: Fona krāsa

en: Top
lv: Augša

en: Layout
lv: Izkārtojums

en: Attachment
lv: Pielikums

en: Number of columns
lv: Kolonnu skaits

en: All
lv: Visi

en: Bottom
lv: Apakša

en: N/A
lv: N/P

en: Mobile
lv: Mobīlais telefona nr.

en: Background color
lv: Fona krāsa

en: Position
lv: Pozīcija

en: Duration
lv: Ilgums

en: Are you sure you want to delete %name?
lv: Vai tiešām dzēst %name?

en: Alignment
lv: Novietojums

en: Fixed
lv: Fiksēts

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Right
lv: Pa labi

en: Style
lv: Stils

en: Plugin
lv: Spraudnis

en: Relationship
lv: Attiecība

en: Default value
lv: Noklusējuma vērtība

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: About
lv: Par

en: Bundle
lv: Komplekts

en: Cover
lv: Titulbilde

en: Card
lv: Kartiņa

en: Styles
lv: Stili

en: Style settings
lv: Stila iestatījumi

en: Structure
lv: Uzbūve

en: Weight for @title
lv: Svars @title

en: Responsive
lv: Responsīvs
