USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to sv translation catalogue (61 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Weight
sv: Vikt

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Container
sv: Grupp

en: Settings
sv: Inställningar

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Text Color
sv: Textfärg

en: Background
sv: Bakgrund

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Top
sv: Överst

en: Attachment
sv: Bilaga

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: All
sv: Alla

en: Bottom
sv: Längst ned

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Repeat
sv: Upprepa

en: Class
sv: Klass

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Delay
sv: Fördröjning

en: Alignment
sv: Placering

en: Fixed
sv: Fast

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Style
sv: Stil

en: Once
sv: En gång

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Relationship
sv: Relation

en: Advanced Options
sv: Utökade alternativ

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Auto
sv: Automatiskt

en: Border color
sv: Kantfärg

en: Animation
sv: Animering

en: Rounded corners
sv: Rundade hörn

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Light
sv: Ljust

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Cover
sv: Täcka

en: Card
sv: Kort

en: Data key
sv: Datanyckel

en: Styles
sv: Stilmallar

en: Style settings
sv: Inställningar för stil

en: Structure
sv: Struktur

en: Rounded Corners
sv: Rundade hörn

en: Dark
sv: Mörkt

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Responsive
sv: Följsam

en: Tablet
sv: Surfplatta

en: Breakpoints
sv: Brytpunkter
