USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Background
th: ภาพพื้นหลัง

en: ID
th: ไอดี

en: All
th: ทั้งหมด

en: N/A
th: ไม่มี

en: Mobile
th: มือถือ

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: Video
th: วีดีโอ

en: Relationship
th: ความสัมพันธ์

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Styles
th: ลักษณะ

en: Structure
th: โครงสร้าง

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
