USWDS Layout Builder Configuration (3.1.0) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Size
ur: حجم

en: Weight
ur: وزن

en: Image
ur: تصویر

en: Center
ur: وسط

en: Container
ur: کنٹینر

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Bundle
ur: بنڈل
