USWDS Ckeditor Integration (2.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Next
fr: Suivant

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Remove item
fr: Retirer l'élément

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Heading
fr: Entête

en: Items
fr: Éléments

en: Button
fr: Bouton

en: body
fr: corps

en: Columns
fr: Colonnes

en: Card
fr: Fiche

en: Accordion
fr: Accordéon

en: Equal
fr: Égal

en: Desktop
fr: Ordinateur de bureau

en: Tablet
fr: Tablette

en: Breakpoint
fr: Point d'arrêt

en: Choose a layout
fr: Choisir une mise en page

en: No items.
fr: Aucun élément.
