USWDS Ckeditor Integration (2.0.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Next
pt: Próximo

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Operations
pt: Operações

en: Remove
pt: Remover

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Remove item
pt: Remover item

en: Add item
pt: Novo item

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Items
pt: Itens

en: Button
pt: Botão

en: body
pt: corpo

en: Columns
pt: Colunas

en: Alerts
pt: Alertas

en: Card
pt: Cartão

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Equal
pt: Igual

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Breakpoint
pt: Ponto de interrupção

en: Choose a layout
pt: Selecione um layout
