USWDS Ckeditor Integration (2.0.0) - en to ru translation catalogue (30 entries)

en: Body
ru: Содержимое

en: Next
ru: Вперёд

en: Prefix
ru: Префикс

en: Operations
ru: Операции

en: Remove
ru: Удалить

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Back
ru: Назад

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Remove item
ru: Удалить элемент

en: Add item
ru: Добавить пункт

en: Advanced Settings
ru: Расширенные настройки

en: Heading
ru: Заголовок

en: Items
ru: Элементы

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Button
ru: Кнопка

en: body
ru: текст

en: Auto
ru: Авто

en: Columns
ru: Колонки

en: Card
ru: Карточка

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: Equal
ru: Равный

en: Desktop
ru: Десктоп

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Tablet
ru: Планшет

en: Breakpoint
ru: Точка останова

en: Choose a layout
ru: Выбор макета

en: No Gutters
ru: Без желобов
