USWDS Ckeditor Integration (3.1.1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Next
pt: Seguinte

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Operations
pt: Operações

en: Remove
pt: Remover

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Remove item
pt: Remover item

en: Add item
pt: Adicionar item

en: Advanced Settings
pt: Definições Avançadas

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: body
pt: corpo

en: Full Width
pt: Largura Total

en: Auto
pt: Automático

en: Columns
pt: Colunas

en: Embed
pt: Embebido

en: Card
pt: Cartão

en: Equal
pt: Igual

en: Choose a layout
pt: Escolha uma disposição

en: Gives access to settings forms
pt: Dá acesso aos formulários de configuração
