USWDS Ckeditor Integration (3.1.5) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Next
hi: अगला

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Remove
hi: हटाएँ

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Back
hi: वापस

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add item
hi: मद जोडें

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Card
hi: कार्ड

en: alert
hi: चेतावनी

en: Breakpoint
hi: ब्रेकप्वाइंट
