USWDS Paragraph Components (2.1.0-beta4) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Body
ja: 本文

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Default
ja: デフォルト

en: Text
ja: テキスト

en: Error
ja: エラー

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Centered
ja: 中央

en: Warning
ja: 警告

en: Current
ja: 現在

en: Desc
ja: 降順

en: Button
ja: ボタン

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Item Title
ja: アイテムタイトル

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Use local images for reusable media.
ja: サーバー内に保存された画像を再利用可能なメディアとして使います。
