USWDS Paragraph Components (2.1.0-beta7) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Default
uk: Базово

en: Text
uk: Текст

en: Error
uk: Помилка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Centered
uk: По центру

en: Success
uk: Успіх

en: Warning
uk: Попередження

en: Current
uk: Поточна

en: Desc
uk: Спад

en: Button
uk: Кнопка

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Info
uk: Інформація

en: Apply
uk: Застосувати

en: Auto
uk: Авто

en: Text Field
uk: Текстове поле

en: Offset
uk: Зміщення

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Item Title
uk: Заголовок елемента

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Asc
uk: Зрост

en: Even
uk: Парність

en: Counters
uk: Лічильники

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Cards
uk: Картки

en: Use local images for reusable media.
uk: Використовувати локальні зображення для багаторазових медіа.
