USWDS Paragraph Components (2.1.1) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: On
hi: चालू

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Text
hi: लेख

en: Error
hi: त्रुटि

en: Off
hi: बंद

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Success
hi: सफलता

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Current
hi: मौजूदा

en: Desc
hi: अवरोही

en: Button
hi: बटन

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Info
hi: जानकारी

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
