USWDS Paragraph Components (2.1.4) - en to el translation catalogue (27 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: On
el: Ανοικτό

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Image
el: Εικόνα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Text
el: Κείμενο

en: Error
el: Σφάλμα

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Centered
el: Κεντραρισμένη

en: Success
el: Επιτυχία

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Desc
el: Φθί

en: Button
el: Κουμπί

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Asc
el: Αύξ
