USWDS Paragraph Components (2.2.0) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Default
fr: Par défaut

en: Text
fr: Texte

en: Error
fr: Erreur

en: Off
fr: Désactivé

en: Header
fr: Entête

en: Centered
fr: Centré(e)

en: Success
fr: Succès

en: Warning
fr: Avertissement

en: Current
fr: Actuel

en: Button
fr: Bouton

en: Sort by
fr: Trier par

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Apply
fr: Appliquer

en: Text Field
fr: Champ texte

en: Offset
fr: Décalage

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Item Title
fr: Titre de l'élément

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Button Text
fr: Texte du bouton

en: Breakpoints
fr: Points-d'arrêts

en: Bordered
fr: Avec bordure

en: Use local images for reusable media.
fr: Utiliser des images locales en tant que média réutilisable.
