USWDS Paragraph Components (2.2.4) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Image
pt: Imagem

en: Default
pt: Por defeito

en: Text
pt: Texto

en: Error
pt: Erro

en: Off
pt: Desligado

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Centered
pt: Centrado

en: Success
pt: Sucesso

en: Warning
pt: Aviso

en: Multiselect
pt: múltipla seleção

en: Current
pt: Atual

en: Button
pt: Botão

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Info
pt: Informações

en: Apply
pt: Aplicar

en: Auto
pt: Automático

en: Text Field
pt: Campo de texto

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Entity Reference
pt: Referência de Entidade

en: Use local images for reusable media.
pt: Use imagens locais para media reutilizável.
