USWDS Paragraph Components (2.2.5) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Default
it: Predefinito

en: Text
it: Testo

en: Error
it: Errore

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Success
it: Riuscito

en: Warning
it: Avviso

en: Current
it: Corrente

en: Desc
it: Disc

en: Button
it: Pulsante

en: Sort by
it: Ordina per

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Info
it: Informazioni

en: Apply
it: Applica

en: Text Field
it: Campo di Testo

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -
