USWDS Paragraph Components (2.3.0) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Text
ar: نص

en: Error
ar: خطأ

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Warning
ar: تحذير

en: Current
ar: الحالي

en: Desc
ar: تنازلي

en: Button
ar: زر

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Info
ar: معلومات

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي
