USWDS Paragraph Components (2.3.1) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Text
hu: Szöveg

en: Error
hu: Hiba

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Centered
hu: Középrezárt

en: Success
hu: Sikeres

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Desc
hu: Csökk

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Info
hu: Infó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Text Field
hu: Szövegmező

en: Offset
hu: Eltolás

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Button Text
hu: Gombfelirat

en: Asc
hu: Növ

en: Counters
hu: Számlálók

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Bordered
hu: Keretezett

en: Use local images for reusable media.
hu: Helyi képek használata az újrahasználható médiához.
