USWDS Paragraph Components (2.3.1) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: اعاده

en: Image
fa: تصویر

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Text
fa: متن

en: Error
fa: خطا

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Warning
fa: اخطار

en: ,
fa: ،

en: Current
fa: جاری

en: Desc
fa: نزولی

en: Button
fa: دکمه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Info
fa: اطلاعات

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Paragraph
fa: فقره

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
