USWDS Paragraph Components (2.3.2) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Default
da: Standard

en: Text
da: Tekst

en: Error
da: Fejl

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Success
da: Succes

en: Warning
da: Advarsel

en: Current
da: Aktuelle

en: Desc
da: Faldende

en: Button
da: Knap

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Apply
da: Udfør

en: Text Field
da: Tekst

en: Offset
da: Forskydning

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Asc
da: Stigende
