USWDS Paragraph Components (2.4.0) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Image
id: Gambar

en: Default
id: Bawaan

en: Text
id: Teks

en: Error
id: Kesalahan

en: Off
id: Matikan

en: Warning
id: Peringatan

en: Current
id: Saat ini

en: Button
id: Tombol

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
