USWDS Paragraph Components (2.4.0) - en to kn translation catalogue (24 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Centered
kn: ಮಧ್ಯಸ್ಥಿತ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Current
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ ಖಂಡ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: 100%
kn: ೧೦೦%
