USWDS Storybook (3.13.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (33 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Search
eu: Bilatu

en: Time increment
eu: Denbora gehitu

en: Menu
eu: Menua

en: 1 hour
eu: Ordu bat

en: Year
eu: Urtea

en: Month
eu: Hilabetea

en: Day
eu: Eguna

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Mai

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Close
eu: Itxi

en: Topics
eu: Gaiak

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: More information
eu: Informazio gehiago

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Button text
eu: Testu botoia

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Required field
eu: Bete beharreko eremua
