USWDS Storybook (3.13.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Search
fr: Rechercher

en: By @author
fr: Par @author

en: Time increment
fr: Incrément de temps

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Year
fr: Année

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Month
fr: Mois

en: Day
fr: Jour

en: January
fr: janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: July
fr: juillet

en: August
fr: août

en: September
fr: septembre

en: October
fr: octobre

en: November
fr: novembre

en: December
fr: décembre

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: Close
fr: Fermer

en: Show password
fr: Montrer le mot de passe

en: Topics
fr: Sujets

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Next page
fr: Page suivante

en: More information
fr: Plus d'information

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Button text
fr: Texte du bouton

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Lock
fr: Verrouiller

en: Required field
fr: Champ requis

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Last page
fr: Dernière page

en: First page
fr: Première page

en: mm/dd/yyyy
fr: mm/jj/aaaa
