USWDS Storybook (3.13.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (39 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Search
gl: Buscar

en: Time increment
gl: Incremento de tempo

en: Menu
gl: Menú

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: Year
gl: Ano

en: Breadcrumb
gl: Miga de pan

en: Month
gl: Mes

en: Introduction
gl: Introdución

en: Day
gl: Día

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Mai

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Close
gl: Pechar

en: Topics
gl: Temas

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Next page
gl: Páxina Seguinte

en: @count minutes
gl: @count minutos

en: More information
gl: Máis información

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Button text
gl: Texto do botón

en: Pagination
gl: Paxinación

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Lock
gl: Bloquear

en: Required field
gl: Campo necesario

en: Previous page
gl: Páxina anterior
