USWDS Storybook (3.13.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Search
hi: खोज

en: By @author
hi: @author के द्वारा

en: Time increment
hi: समय वृद्धि

en: Menu
hi: सूची

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Year
hi: वर्ष

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Month
hi: माह

en: Introduction
hi: प्रस्तावना

en: Day
hi: दिन

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितम्बर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवम्बर

en: December
hi: दिसम्बर

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: End date
hi: अंतिम तिथि

en: Close
hi: बंद करे

en: Topics
hi: विषय

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: @count minutes
hi: @count मिनट

en: More information
hi: अधिक जानकारी

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Required field
hi: आवश्यक फील्ड
