USWDS Storybook (3.13.0-alpha1) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Search
it: Cerca

en: Time increment
it: Incremento di tempo

en: Year
it: Anno

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Month
it: Mese

en: Introduction
it: Introduzione

en: Day
it: Giorno

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Close
it: Chiudi

en: Topics
it: Argomenti

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Next page
it: Pagina successiva

en: @count minutes
it: @count minuti

en: More information
it: Maggiori informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Pagination
it: Paginazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Lock
it: Bloccare

en: Required field
it: Campo obbligatorio

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina
