USWDS Storybook (3.13.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (41 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Search
pl: Szukaj

en: Time increment
pl: Zwiększanie czasu

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: Year
pl: Rok

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Month
pl: Miesiąc

en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: Day
pl: Dzień

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Close
pl: Zamknij

en: Show password
pl: Pokaż hasło

en: Topics
pl: Tematy

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Next page
pl: Następna strona

en: @count minutes
pl: @count minut

en: More information
pl: Więcej informacji

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Required field
pl: Pole wymagane

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: First page
pl: Pierwsza strona
