USWDS Storybook (3.13.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Search
ru: Поиск

en: Time increment
ru: Увеличить

en: Menu
ru: Меню

en: 1 hour
ru: 1 час

en: Year
ru: Год

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Month
ru: Месяц

en: Introduction
ru: Введение

en: Day
ru: День

en: January
ru: января

en: February
ru: февраля

en: March
ru: марта

en: April
ru: апреля

en: May
ru: Май

en: June
ru: июня

en: July
ru: июля

en: August
ru: августа

en: September
ru: сентября

en: October
ru: октября

en: November
ru: ноября

en: December
ru: декабря

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Close
ru: Закрыть

en: Show password
ru: Показать пароль

en: Topics
ru: Темы

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Next page
ru: Следующая страница

en: @count minutes
ru: @count минут

en: More information
ru: Подробнее

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Button text
ru: Текст на кнопке

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Lock
ru: Заблокировать

en: Required field
ru: Обязательное поле

en: Previous page
ru: Предыдущая страница

en: Last page
ru: Последняя страница

en: First page
ru: Первая страница
