USWDS Storybook (3.13.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Search
fa: جستجو

en: Menu
fa: منو

en: 1 hour
fa: ۱ ساعت

en: Year
fa: سال

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Month
fa: ماه

en: Introduction
fa: معرفی

en: Day
fa: روز

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Close
fa: بستن

en: Topics
fa: موضوعات

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: @count minutes
fa: @count دقیقه

en: More information
fa: اطلاعات بیشتر

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Required field
fa: فیلد لازم
