USWDS Storybook (3.13.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Search
hu: Keresés

en: Time increment
hu: Idő növelése

en: Menu
hu: Menü

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: Year
hu: Év

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Month
hu: Hónap

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Day
hu: Nap

en: January
hu: január

en: February
hu: február

en: March
hu: március

en: April
hu: április

en: May
hu: máj

en: June
hu: június

en: July
hu: július

en: August
hu: augusztus

en: September
hu: szeptember

en: October
hu: október

en: November
hu: november

en: December
hu: december

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Close
hu: Bezár

en: Show password
hu: Jelszó megmutatása

en: Topics
hu: Témák

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Next page
hu: Következő oldal

en: @count minutes
hu: @count perc

en: More information
hu: További információ

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Lock
hu: Lezárás

en: Required field
hu: Kötelező mező

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Last page
hu: Utolsó oldal

en: First page
hu: Első oldal
