USWDS Storybook (3.13.0-alpha2) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Search
is: Leit

en: By @author
is: Eftir @author

en: Menu
is: Valmynd

en: 1 hour
is: 1 klst

en: Year
is: Ár

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Month
is: Mánuður

en: Day
is: Dagur

en: January
is: janúar

en: February
is: febrúar

en: March
is: mars

en: April
is: apríl

en: May
is: maí

en: June
is: júní

en: July
is: júlí

en: August
is: ágúst

en: September
is: september

en: October
is: október

en: November
is: nóvember

en: December
is: desember

en: Start date
is: Hefst þann:

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Close
is: Loka

en: Topics
is: Umræða

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Next page
is: Næsta síða

en: More information
is: Frekari upplýsingar

en: - Select -
is: - Velja -

en: Last page
is: Síðasta síða
