USWDS Storybook (3.13.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Search
oc: Recercar

en: Menu
oc: Menú

en: 1 hour
oc: 1 ora

en: Year
oc: Annada

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Month
oc: Mes

en: Day
oc: Jorn

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

en: July
oc: Julhet

en: August
oc: Agost

en: September
oc: Setembre

en: October
oc: Octobre

en: November
oc: Novembre

en: December
oc: Decembre

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Close
oc: Tampar

en: Topics
oc: Subjèctes

en: More information
oc: Més informacion

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Button text
oc: Tèxte del boton

en: Required field
oc: Camp obligatòri
