USWDS Storybook (3.13.0-alpha2) - en to ug translation catalogue (23 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: 1 hour
ug: 1 سائەت

en: Year
ug: يىل

en: Month
ug: ئاي

en: Introduction
ug: كىرىش سۆز

en: Day
ug: كۈن

en: January
ug: يانۋار

en: February
ug: فېۋرال

en: March
ug: مارت

en: April
ug: ئاپرېل

en: May
ug: ماي

en: June
ug: ئىيۇن

en: July
ug: ئىيۇل

en: August
ug: ئاۋغۇست

en: September
ug: سېنتەبىر

en: October
ug: ئۆكتەبىر

en: November
ug: نويابىر

en: December
ug: دېكابىر

en: Close
ug: يېپىش

en: Topics
ug: تېمىلار

en: Next page
ug: كېيىنكى بەت

en: More information
ug: داۋامى

en: Previous page
ug: ئالدىنقى بەت
