USWDS Storybook (3.13.0-alpha3) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Search
da: Søg

en: By @author
da: Af @author

en: Time increment
da: Tidsforøgelse

en: 1 hour
da: 1 time

en: Year
da: År

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Month
da: Måned

en: Introduction
da: Introduktion

en: Day
da: Dag

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: maj

en: June
da: Juni

en: July
da: Juli

en: October
da: Oktober

en: Start date
da: Startdato

en: End date
da: Slutdato

en: Close
da: Luk

en: Show password
da: Vis adgangskode

en: Topics
da: Emner

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Next page
da: Næste side

en: @count minutes
da: @count minutter

en: More information
da: Mere information

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Button text
da: Knaptekst

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Lock
da: Lås

en: Required field
da: Obligatorisk felt

en: Previous page
da: Forrige side

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side
