USWDS Storybook (3.13.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Search
nl: Zoeken

en: By @author
nl: Door @author

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: Year
nl: Jaar

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Month
nl: Maand

en: Introduction
nl: Inleiding

en: Day
nl: Dag

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Close
nl: Sluiten

en: Show password
nl: Wachtwoord tonen

en: Topics
nl: Onderwerpen

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: @count minutes
nl: @count minuten

en: More information
nl: Meer informatie

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Button text
nl: Knoptekst

en: Pagination
nl: Paginering

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Lock
nl: Vergrendel

en: Required field
nl: Verplicht veld

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Last page
nl: Laatste pagina

en: First page
nl: Eerste pagina
