USWDS Storybook (3.13.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: Home
pt: Início

en: Search
pt: Buscar

en: By @author
pt: Por @author

en: Time increment
pt: Incremento de tempo

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Year
pt: Ano

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Month
pt: Mês

en: Introduction
pt: Introdução

en: Day
pt: Dia

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: April
pt: Abril

en: May
pt: Mai

en: June
pt: Junho

en: July
pt: Julho

en: August
pt: Agosto

en: September
pt: Setembro

en: October
pt: Outubro

en: November
pt: Novembro

en: December
pt: Dezembro

en: Start date
pt: Data inicial

en: End date
pt: Data final

en: Close
pt: Fechar

en: Show password
pt: Mostrar senha

en: Topics
pt: Tópicos

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Next page
pt: Próxima página

en: @count minutes
pt: @count minutos

en: More information
pt: Mais informações

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Button text
pt: Texto do botão

en: Pagination
pt: Paginação

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Lock
pt: Travar

en: Hide password
pt: Ocultar senha

en: Required field
pt: Campo obrigatório

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Last page
pt: Última página

en: First page
pt: Primeira página
