USWDS Storybook (3.13.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Search
tr: Ara

en: By @author
tr: @author tarafından

en: Time increment
tr: Zaman artırımı

en: Menu
tr: Menü

en: 1 hour
tr: @count saat

en: Year
tr: Yıl

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Month
tr: Ay

en: Day
tr: Gün

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Close
tr: Kapat

en: Topics
tr: Konular

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: @count minutes
tr: @count dakika

en: More information
tr: Daha fazla bilgi

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Button text
tr: Buton metni

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Lock
tr: Kilitle

en: Required field
tr: Gerekli alan

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: First page
tr: İlk sayfa
