USWDS Storybook (3.13.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Search
uk: Пошук

en: By @author
uk: @author

en: Time increment
uk: Збільшити

en: Menu
uk: Меню

en: 1 hour
uk: 1 година

en: Year
uk: Рік

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Month
uk: Місяць

en: Introduction
uk: Вступ

en: Day
uk: День

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: July
uk: липня

en: August
uk: серпня

en: September
uk: вересня

en: October
uk: жовтня

en: November
uk: листопада

en: December
uk: грудня

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Close
uk: Закрити

en: Show password
uk: Показати пароль

en: Topics
uk: Теми

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: @count minutes
uk: @count хв.

en: More information
uk: Додаткові відомості

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Lock
uk: Заблокувати

en: Required field
uk: Обов’язкове поле

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: First page
uk: Перша сторінка
