UtiliKit - The Ultimate Utility-First CSS Framework for Drupal (1.0.2) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Type
de: Typ

en: unknown
de: unbekannt

en: Documentation
de: Dokumentation

en: Preview
de: Vorschau

en: Notes
de: Hinweise

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Off
de: Aus

en: Example
de: Beispiel

en: Class
de: Klasse

en: Static
de: Statisch

en: Property
de: Eigenschaft

en: Pending
de: Ausstehend

en: Reference
de: Referenz

en: Filter by status
de: Nach Status filtern

en: Examples
de: Beispiele

en: Head
de: Kopf

en: Enabled content types
de: Aktivierte Inhaltstypen

en: Developer Tools
de: Entwicklertools

en: Not writable
de: Nicht beschreibbar

en: properties
de: Eigenschaften

en: All Groups
de: Alle Gruppen

en: Status message
de: Statusmeldung

en: Playground
de: Spielfeld

en: Actual
de: Wirklich

en: Expand All
de: Alle aufklappen

en: Collapse All
de: Alles zusammenklappen

en: Value Type
de: Werttyp

en: Responsive
de: Responsiv

en: Disable on admin pages
de: Auf Verwaltungsseiten deaktivieren

en: Filter by group
de: Nach Gruppe filtern

en: Mode: @mode
de: Modus: @mode
